redakční systém

Úvod Služby Webdesign Redakční systém

Co je to redakční systém?

Redakční systém je dnes již zaběhlým prvkem většiny kvalitních webových prezentací. Šetří nejen prostředky, ale i čas strávený aktualizací informací na Vašich stránkách a velice jednoduchou a komfortní formou umožní i průměrně zdatnému člověku provádět jednoduché úpravy na stránkách.

Systém pro správu obsahu z anglického "content managment system(CMS)", u nás nazývaný jako redakční systém, je tedy jednoduché a srozumitelné prostředí pro úpravu Vaší prezentace pohodlně na pár kliknutí a to v obdobné vizuální stránce, jako textové editory(MS Word, OpenOffice Writer atd.). Správa stránek se tak stane běžnou součástí Vaší činnosti a již dále nebudete muset investovat prostředky do aktualizací stránek za pomoci odborníku, stejně tak odbouráte veškerou časovou nepružnost celé operace.

Výhody open-source redakčních systémů

Jsme zastánci open-source redakčních systémů. Pod tímto pojmem si lze představit takové spektrum již hotových řešení, které nám, programátorům, webdesignérum, velice snadno poskytne již hotové, otestované, rozšiřitelné, bezpečné a funkční celky. Samozřejmě by nebylo příliš fér, aby výhody byly jen na naší straně. Pro Vás to znamená, že v našich řešeních nenajdete zbytečné částky za vývoj a testování vlastního redakčního systému. Potenciál Vaší prezentace roste a spokojenost je na obou stranách.

Rozšiřitelnost open-source redakčních systémů je navíc velice snadná, zvládne ji případně i méně technicky zdatný člověk a do budoucna se pak investice dokáže obrátit správným směrem, když je potřeba. Silná a stabilní komunita stojící za takovými systémy navíc umožňuje prakticky nekonečné možnosti rozšíření a stále aktuální možnosti.

Doporučujeme

Pro rozsáhlé a náročnější projekty doporučujeme redakční systémy Joomla! či Drupal. V případě jednoduchosti a snazšího přístupu poté osvědčený Wordpress.